Radio Ålesund
  • Nyheter
    Aktuelt

    Bryllupsmesse med masse inspirasjon i Ålesund

    Aktuelt

    Herrebunad i fokus lørdag 17. oktober

    Aktuelt

    Ålesund-forfatter debuterer med 25 barnebøker

    Aktuelt

    Frykter å falle tilbake hvis Fontenehuset legges ned

    Aktuelt

    Ta plass i eget liv – og i egen økonomi

    Aktuelt

    Ålesund bibliotek løfter frem bøkene noen ikke vil at du skal lese

    Aktuelt

    Ekteparet fra Stranda som ble musikalsk duo

    Aktuelt

    Femti nominasjoner til Kinn Awards i Ålesund

    Aktuelt

    Ålesund Gatefestival snur byen inn og ut denne uka

    Aktuelt

    Overdose kan ramme hvem som helst – I dag markeres Verdens Overdosedag

    • Artikkelarkiv

      List opp alle nyhetsartikler etter dato

    • Radionytt

      Se alle nyheter fra Radio Ålesund

    • Trafikk

      Oversikt over trafikksituasjonen i Møre- og Romsdal

    • Vær

      Værvarsel for neste 5 dager

  • Radio
    • Lyttesenter
    • Sendeskjema
    • Sist spilte låter
  • Konkurranser
    • Pågående konkurranser
    • Avsluttede konkurranser
    • Konkurranseregler
  • Annonsering
  • Om Radio Ålesund
    • Om Radio Ålesund
    • Nytt fra Radio Ålesund
    • Kontakt oss
    • Ansatte
    • Ledige stillinger
    • Personvernerklæring
Nettradio
Ingen resultater
Se alle resultater
Radio Ålesund
  • Nyheter
    Aktuelt

    Bryllupsmesse med masse inspirasjon i Ålesund

    Aktuelt

    Herrebunad i fokus lørdag 17. oktober

    Aktuelt

    Ålesund-forfatter debuterer med 25 barnebøker

    Aktuelt

    Frykter å falle tilbake hvis Fontenehuset legges ned

    Aktuelt

    Ta plass i eget liv – og i egen økonomi

    Aktuelt

    Ålesund bibliotek løfter frem bøkene noen ikke vil at du skal lese

    Aktuelt

    Ekteparet fra Stranda som ble musikalsk duo

    Aktuelt

    Femti nominasjoner til Kinn Awards i Ålesund

    Aktuelt

    Ålesund Gatefestival snur byen inn og ut denne uka

    Aktuelt

    Overdose kan ramme hvem som helst – I dag markeres Verdens Overdosedag

    • Artikkelarkiv

      List opp alle nyhetsartikler etter dato

    • Radionytt

      Se alle nyheter fra Radio Ålesund

    • Trafikk

      Oversikt over trafikksituasjonen i Møre- og Romsdal

    • Vær

      Værvarsel for neste 5 dager

  • Radio
    • Lyttesenter
    • Sendeskjema
    • Sist spilte låter
  • Konkurranser
    • Pågående konkurranser
    • Avsluttede konkurranser
    • Konkurranseregler
  • Annonsering
  • Om Radio Ålesund
    • Om Radio Ålesund
    • Nytt fra Radio Ålesund
    • Kontakt oss
    • Ansatte
    • Ledige stillinger
    • Personvernerklæring
Radio Ålesund
Nettradio
Hjem Lokale nyheter Aktuelt

Du må ikke til Japan for å få ekte Wagyu

På Villa Wagyu på Vikebukt drives det oppdrett av fullblods Wagyu storfe

Trond Inge Dyrøy av Trond Inge Dyrøy
1 år siden
A A
Du må ikke til Japan for å få ekte Wagyu
Del på FacebookDel på Twitter

Wagyu, som betyr «japansk ku», er en nærmest myteomspunnet kjøtt-delikatesse som lenge var forbeholdt de dyreste restaurantene i verden, men slik er det ikke lenger. For vi sunnmøringer trenger ikke reise lenger enn til Vikebukt ved Vestnes for å få kjøpt fullblods ekte Wagyu. 

For på Villa Wagyu drives det en gård som i disse dager nettopp drives med oppdrett av ekte «japansk ku», eller Wagyu som det heter.
Liv Randi og mannen Peter fra Villa Wagyu gjestet studio for å fortelle litt om veien til oppdrett av Wagyu her i Møre og Romsdal. Gården har vært i familien siden 1923 men det var først i nyere tid de gikk over til oppdrett og kjøttproduksjon på gården. Liv Randi  forteller oss også om hvordan en «japansk ku» kan plutselig beite på norsk åkrer. For det er vel ikke slik at en levende ku har tatt turen helt fra Japan?
Peter som opprinnelig er fra USA forteller at til tross for at han på langt nær vokste opp på gård har lagt sin elsk på norsk gårdsliv, og bidrar i dag med faste oppgaver på gården. Og med en kjærlighet til kjøtt og biff så er ikke akkurat oppdrett av Wagyu en demper på motivasjonen.

Hør Liv Randi og Peter fortelle om Norsk Wagyu her:

-
00:00
00:00

Queue

Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00
Emneknagg: biffkjøttlokalmatmatmatproduksjonstorfevillawagyuwagyu
KI-ikon i oransje farge Slik bruker vi KI hos Radio Ålesund
Forrige innlegg

Nå kommer boken om Syver

Neste innlegg

Nå skal Hans Morten Hansen bli enda bedre kjent med Ålesund

Trond Inge Dyrøy

Trond Inge Dyrøy

Trond Inge Dyrøy er programleder og journalist i Radio Ålesund

Relaterte Innlegg

Aktuelt

Bryllupsmesse med masse inspirasjon i Ålesund

Aktuelt

Herrebunad i fokus lørdag 17. oktober

Neste innlegg
Nå skal Hans Morten Hansen bli enda bedre kjent med Ålesund

Nå skal Hans Morten Hansen bli enda bedre kjent med Ålesund

Fått med deg disse sakene?

  • Ekteparet fra Stranda som ble musikalsk duo

    1 delinger
    Del 0 Tweet 0
  • Vi kårer ukens bursdagsbarn

    65 delinger
    Del 26 Tweet 16
  • Ålesund-forfatter debuterer med 25 barnebøker

    1 delinger
    Del 0 Tweet 0
  • Frykter å falle tilbake hvis Fontenehuset legges ned

    1 delinger
    Del 0 Tweet 0
  • Ålesund bibliotek løfter frem bøkene noen ikke vil at du skal lese

    1 delinger
    Del 0 Tweet 0

Radio Ålesund AS

Organisasjonsnummer: 950 199 784

Ansvarlig redaktør: Aslak Sommerfelt Skretting
Konsernredaktør: Herman Skretting

Radio Ålesund er lokalradioen for Ålesund, Giske, Sula og Sykkylven. Vi er heleid av og en del av Jærradiogruppen AS, som er ett av Norges største lokalradiokonsern med eierinteresser i tradisjonsrike og populære radiostasjoner over hele landet.

Du kan kontakte oss på post@radioaalesund.no


Radio Ålesund AS er medlem av Norsk Lokalradioforbund.
Radio Ålesund arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk.


Se vår personvernerklæring
Se våre salgbetingelser og vilkår

Ingen resultater
Se alle resultater
  • Aktuelt
  • Trafikk
  • Vær
  • Radio
    • Lyttesenter
    • Sendeplan
    • Sist spilt
  • Konkurranser
    • Pågående konkurranser
    • Avsluttede konkurranser
    • Konkurranseregler
  • Annonsering
  • Om oss
    • Nytt fra Radio Ålesund
    • Dette er Radio Ålesund
    • Kontakt Radio Ålesund
    • Ansatte i Radio Ålesund
    • Ledige stillinger
    • Personvernerklæring
Din personlige integritet er viktig for oss. Vi bruker cookies for statistikk og for å forbedre brukeropplevelsen. Dine data deles ikke med tredjepart. Ved å fortsette godkjenner du vår personvernerklæring.